Lyderio netekusi Š. Jasikevičiaus „Fenerbahce“ dramatiškame mače atėmė namų aikštelės pranašumą iš „Monaco“

​Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahce“ atkuto antroje mačo dalyje ir dramatiškame susitikime įveikė Donatą Motiejūną ir Monako „Monaco“ ekipą bei ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį (1/0).

Donatas Motiejūnas ir Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko ir G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 24, 2024, 7:03 PM, atnaujinta Apr 24, 2024, 11:09 PM

Turkijos grandai 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10) įveikė Prancūzijos klubą ir atėmė namų aikštelės pranašumą iš „Monaco“ ekipos.

Likus 6 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos „Fenerbahce“ lyderis Scottie Wilbekinas susižeidė koją ir pradėjo šlubčioti. Netrukus Š.Jasikevičius pakeitė savo auklėtinį ir į aikštelę gynėjas daugiau nebeišbėgo. Krepšininkas per 12,5 minutės aikštelėje spėjo pelnyti 7 taškus.

Ketvirtfinalio serijoje „Fenerbahce“ išsiveržė į priekį (1/0). Antrasis serijos mačas Monake įvyks penktadienį, 20:00 val. Lietuvos laiku. Mačo eigą galėsite sekti tinklalapyje lrytas.lt. Primename, kad ketvirtfinaliuose kovojama iki trijų pergalių.

Donatas Motiejūnas „Monaco“ gretose per beveik 21 minutę aikštelėje pelnė 12 taškų (1/1 dvit., 2/4 trit., 4/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir sukaupė 14 naudingumo balų.

Ketvirtąjį kėlinį dviem tiksliomis baudomis pradėjo N.Calathesas, kuris pirmąkart šiose rungtynėse išvėdė Stambulo klubą į priekį (62:61). Vis dėlto po to atkarpa 1:11 laimėjo aikštelės šeimininkai, kurie susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (63:72).

Šaro auklėtiniai baltos vėliavos po Monako ekipos spurto nekėlė. Lietuvio ekipa atsakė spurtu 10:1 ir sumažino varžovų pranašumą iki vieno taško (73:74) .

Po to taškus pelnė Jordanas Loydas, baudomis atsakė Marko Guduričius ir komandas toliau skyrė vienas taškelis (75:76) (76:75).

Po to pražangą užsidirbo Johnas Brownas, tačiau N.Calathesas prametė abu baudos metimus, bet kamuolį atkovojo Turkijos grandai, po kurio dvitaškį pataikė tas pats N.Calathesas (77:76). Kitoje atakoje J.Loydas prametė, o N.Hayesas-Davisas pataikė dvitaškį su pražanga ir išvedė „Fenerbahce“ į priekį saugiu atstumu (80:76).

Kitoje atakoje tritaškį pataikė Jaronas Blossomgame'as, baudas sumetė Alpha Dialo ir „Monaco“ vėl išsiveržė į priekį (81:80). Po to N.Calathesas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir išlygino rungtynių rezultatą (81:81). Pergalingą metimą Turkijos grandams galėjo įmesti M.Guduričius, tačiau serbo metimas kaire ranka nebuvo tikslus ir abi komandos ėjo į pratęsimą (81:81).

Pratęsimą tiksliu baudos metimu pradėjo D.Motiejūnas, tačiau kitoje atakoje tritaškį įdūrė N.Calathesas (84:82). Po to turkai apsigynė ir tritaškį pataikė N.Hayesas-Davisas, į kurį taškais atsakė A.Diallo (87:84). Po to sudėtingą dvitaškį vėl pataikė N.Hayesas-Davisas, į kurį atsakė dvitaškį pataikęs E.Okobo (89:86). Po to baudos metimus pataikė N.Calathesas, sugražinęs saugesnį pranašumą Šaro komandai (91:86). Po to dar vieną tritaškį įmetė Nate'as Sestina, kuris leido „Fenerbahce“ pirmauti rekordiniu pranašumu (94:86).

Po to abi ekipos keitėsi baudos metimais, M.Jamesas pataikė dvitaškį ir likus 30 sekundžių iki mačo pabaigos svečiai pirmavo 4 taškais (95:91). Po to Yamas Madaras prametė du baudos metimus, M.Jamesas prametė tritaškį, N.Sestina prametė baudos metimus, E.Okobo prametė tritaškį ir mačas baigėsi Stambulo ekipos pergale (95:91).

Pirmoje mačo dalyje dominavo Donatas Motiejūnas ir „Monaco“ ekipa. Prancūzijos klubas jau pirmajame ketvirtyje pabėgo dviženkliu skirtumu į priekį (6:18), kuris laikėsi praktiškai visą antrąjį kėlinį.

Antrajame ketvirtyje „Fenerbahce“ bandė surengti savo sėkmingas atkarpas ir spurtuoti, tačiau į Šaro auklėtinių spurtą atsakydavo aikštelės šeimininkai, kurie į ilgąją pertrauką ėjo pirmaudami 9 taškais (37:46).

Trečiojo kėlinio pradžioje D.Motiejūnas gavo smūgį į galvą iš Nate’o Sestinos, tačiau laimei, kad lietuvis rimtesnės traumos nepatyrė ir centras galiausiai tęsė rungtynes.

Vis dėlto trečiasis kėlinys geriau prasidėjo Š.Jasikevičiaus auklėtiniams, kurie spurtavo 8:1 ir sumažino aikštelės šeimininkų pranašumą iki minimalaus (45:47).

Likus 3 minutėms iki ketvirčio pabaigos Šaro auklėtiniai sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus (51:52). Tačiau po to nesportinę pražangą užsidirbo Yamas Madaras, o baudos metimus sumetė Mike‘as Jamesas, kuris vėl sugrąžino trijų taškų pranašumą Monako ekipai (51:54).

Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę Nickas Calathesas pataikė įspūdingą tritaškį beveik iš vidurio aikštės ir sumažino „Monaco“ ekipos pranašumą iki minimalaus (60:61).

Turkijos klubą į pergalę vedė Nigelas Hayesas-Davisas, kuris per 39 minutes aikštelėje pelnė 19 taškų (5/8 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir mačą baigė su 23 naudingumo balais.

„Monaco“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Elie Okobo, kuris per 31 minutę įmetė 19 taškų (5/5 dvit., 2/8 trit., 3/3 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 17 naudingumo balų.

„Monaco“: Elie Okobo 19, Mike'as Jamesas (3/9 dvit., 1/6 trit., 7/8 baud., 4 rez. perd., 3 per. kam., 8 išpr. praž., 17 naud. bal.) ir Jordanas Loydas (3/5 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 5 asm. praž., 4 išpr. praž.) po 16, Donatas Motiejūnas 12, Alpha Diallo 10 (3/6 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud., 4 atk. kam.), Jaronas Blossomgame'as (2/4 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud., 9 atk. kam.) ir Johnas Brownas (3/9 dvit., 2/2 baud., 4 atk. kam.) po 8.

„Fenerbahce“: Nigelas Hayesas-Davisas 19, Nickas Calathesas 17 (3/6 dvit., 2/4 trit., 5/8 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd.), Nate'as Sestina 16 (1/3 dvit., 4/5 trit., 2/4 baud., 6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 13 (0/2 dvit., 3/7 trit., 4/5 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Marko Guduričius 11 (1/2 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud., 5 rez. perd., 3 atk. kam., 7 išpr. praž., 18 naud. bal.) ir Scottie Wilbekinas 7.